Najboljši pametni telefoni z umetno inteligenco

Umetna inteligenca je eden od trendov v zadnjih letih. Ali obstajajo koristi v svoji prisotnosti pametnega telefona in katere naprave so najbolj zanimive na sodobnem trgu v našem članku.

Letno mobilni proizvajalci prišli do novih žetonov za pripomočke za zanimanje kupcev. Od leta 2017 se umetna inteligenca začne vstopiti v življenje lastnikov pametnih telefonov, po enem letu pa se podpora zdi ne le v dragih napravah, temveč tudi na srednji ravni.

, za katerega je treba umetno Inteligenca

To je vredno razumeti, da so bili analogi AI pred, potem pa se je "intelektualnost" zmanjšala na programske rešitve - so bile različne vrste glasovni asistenti. Od leta 2017 so procesorji opremljeni z namensko enoto AI (zmanjšanje od artifaktivne inteligence), ki rešuje številne naloge na ravni strojne opreme. Ti vključujejo naslednje funkcije:

 • Izboljšanje fotografij - Nalepka Online razume, kateri predmet uporabnika odstrani in iz scene, položenega v njej izbere optimalne pogoje za ustvarjanje okvirja. In to je samo eden od primerov AI v senatih.
 • Varnost - ne gre samo za priznanje osebe, temveč tudi obdelavo podatkov neposredno na pametnem telefonu, ne da bi jih pošiljali v oblake, kot je bilo prej. To je, zdaj so informacije težji, da kradejo ali prestrežejo.
 • Optimizacija dela - pametna čipov analizira, kako uporabnik deluje z njegovim pripomočkom, katere aplikacije tečejo pogosteje, kjer ima več časa in na podlagi tega optimizira procese za povečanje . 32].
 • Večja avtonomija - z analizo ukrepov uporabnika AI razume, katere aplikacije uporablja pogosteje, in katera programska oprema je neaktivna. Prve aplikacije čipov ne raztovorijo iz pomnilnika, njihovo delo pa je dano na cepljenje bolj produktivnega jedra, druga kategorija pa je prisilno izklopljena, brez porabe virov.

Delo umetne inteligence ni omejeno na to. Naloge se lahko pripišejo nalog Ar aplikacijam, pametnih nakupov, spletnih prevajalcev in še veliko več. Toda najpomembnejši rezultati uporabnikov lahko še vedno vidimo v zgornjih kategorijah. Razumeti je treba, da so vsi procesi poenostavljeni in dejansko je vse urejeno.

Pri izbiri pametnega telefona z AI, je treba razumeti, da danes ni pomanjkanja modelov. Njihov strošek se razlikuje in misli, da ima naprava za 15 tisoč isto AI, kot tudi napravo za 60 tisoč nepravilno. Poleg tega je izraz "umetna inteligenca" široka in zmedena z "strojnim učenjem" ali "nevronskih mrež" nepravilno. AI je delovanje označenega bloka, ki se nahaja v Cplomple. Strojno usposabljanje in nevronske mreže so zbirka informacijske in programske opreme, ki izboljšuje hitrost poizvedb. Preprost primer njihovega delovanja - pogosteje uporabnik začne aplikacijo, hitreje bo naložen.

Številni proizvajalci pri sproščanju naprav so otroci, in navajajo značilnosti razpoložljivosti AI, vendar to ne zagotavlja celotnega seznama funkcij. Z verjetnostjo 99% v nizkocenovnih pametnih telefonih AI se uporablja za izboljšanje delovanja komore in prepoznavanja obraz.

V našem vrtu ni bilo priljubljenih naprav, kot so iPhone XS, Samsung S10, Huawei P30 in drugi Zastave Zaradi dejstva, da je spet pripovedovanje o njihovih zaslugah dolgočasno in večina bralcev se seznani z njimi. Namesto tega smo izbrali več naprav, ki niso tako priljubljene in v različnih segmentih cen. To je vredno razumeti, da ima vsaka od njih svoje sposobnosti tega, kar smo poskušali povedati malo več.

ZTE Blade V10

  • procesor: Helio P70, 8 jeder, do 2,1 GHz
  • Pomnilnik: 3/32 in 4/64 GB
  • AI zmogljivosti: kamera

  Blade V10 je primer naprave, ki je vsa inteligenca, ki je čipset namenjen izboljšanju dela fotoaparata. Pravzaprav ni polnopravna AI in pri nakupu je treba razumeti. Naprava je prejela zmogljivo 32-megapisno čelno komoro s fotooksenzitim senzorjem in dvojnim zadnjim modulom 16 + 5 milijonov slikovnih pik. Po mnenju uporabniških pregledov, se popolnoma kopirajo s fotografijo in to ne vpliva na celo odsotnost dobre razsvetljave. Sprednji modul je danes že znana broofers. Nežno in neopazno izboljšujejo fotografijo brez anime osebe. Precej dobra naprava upravlja videoposnetek v ločljivosti FHD, je način SLO-MO 120 K / S.

  Preostali del modela je precej značilen za leto 2019 - plastični ohišje, veliki IPS prikazuje z s kapljico v obliki vratu, diagonalo 6.3 Inches in FHD + ločljivost. Pametni telefon je prejel hibridno režo za SIM kartice, ima glasen zvočnik, sodobno tipa-C, priključek za slušalke. Kapaciteta baterije - 3200 mAh, zgrabi na delovnem dnevu. Hitro napolnjenost ni na voljo. Za zaščito podatkov se uporablja senzor DACTLONUS-a. V prvem primeru ni nobenih pritožb, vendar kamera ugane uporabnika v 5 primerih od 10, in to počne ne zelo hitro. Deluje pametne telefone Android 9.0 pita.

  Prednosti:

  • Odlična kamera.
  • Dober zaloga pomnilnika.
  • Velik in visokokakovosten zaslon.
  • prisotnost NFC.
  • Modern "Naked" OS.

  Slabosti:

  • Brez hitrih stroškov.
  • Pripoznavanje obraza pogosto nepravilno deluje.

  Meizu X8

  • \ t Procesor: SnapDragon 710, 8 jeder, do 2,2 GHz
  • Pomnilnik: 4/64 GB
  • ) Možnosti AI: Zbornice

  Preveri ceno

  X8 je šel od konca leta 2018. To je Prva naprava Meizu z rezom v obliki banga in na Snapdragonu 710 čipov. Podjetje ga postavi kot igralna naprava zaradi močnega procesorja in dostojnega spomina. Naprava se resnično prikaže v igranju, vendar to ni edina pozitivna stran, vendar dovolj in minusi. Poleg visoke zmogljivosti ima telefon odlično kamero. Tukaj delujejo tukaj zelo algoritmi, vendar, kot v primeru prejšnjega modela, to ni popolna umetna inteligenca. Zadnja komora je predstavljena z dvojnim modulom 12 MP (od Sony ) in 5 MP (iz Samsunga). Sprednja kamera 20 milijonov slikovnih pik. Ni pritožb o fotografijah, pametni telefon je v redu s prizori in enostavno speje s streljanjem ponoči. Prijetno je, da zadovolji kakovost valjev v 4K s 30 K / s, je SLO-MO 720P C 60 K / S.

  Ohišje naprave je kombinacija kovine in stekla, prikaz 6,1 palca s ločljivostjo FHD +. Naprava je prejela tip-C, priključek za slušalke, režo se izračuna na 2 SIM, priključek za Pomnilniška kartica ni. Baterija je 3210 mAh, pri čemer je podpora za meglo Operacijski sistem - ADROID 8.1.

  Prednosti:

  • Visokokakovorna komora.
  • Prijeten prikaz.
  • Prisotnost hitrega polnjenja.
  • Odlična zmogljivost.

  Slabosti:

  • Etui z oznako.
  • povprečna avtonomija.
  • Ni NFC.
  • Ni reže za razširitev pomnilnika.

  Xiaomi Mi 9t

  • Procesor: Snapdragon 730, 8 jeder, do 2,2 GHz
  • Pomnilnik: 6 in 64/128 GB
  • Zmogljivosti AI: Kamera, avtonomija

  Preverite ceno

  Xiaomi MI 9T je nov trg, ki je postal poenostavljena različica vodilnega podjetja podjetja z novim naborom čipov Snapdragon 730 (predstavljen je bil aprila 2019). Procesor je posodobljen Snapdragon 710. Konfiguracija jeder se je spremenila - namesto razpada na dva štiri se uporablja kombinacija 2 + 6, kar je povečalo zmogljivost za 35%. Snapdragon 730 je izdelan po 8 nm tehničnem postopku, ima posodobljen Hexagon 688 (blok AI), ki je postal ne le hitrejši, ampak tudi 4-krat energetsko učinkovit. Zdaj, ko opravljate naloge, se baterija usede na ta blok.

  Če vse našteto prenesete v pogovor o pametnem telefonu, ta odlično odstrani in ne zasadi baterije. Številne ocene kažejo, da baterije 4000 mAh zajamejo več kot en dan gledanja videa s svetlostjo 50 %, predvajate lahko približno 14 ur. Kazalniki so zelo impresivni. Ob tem proizvajalec ni pozabil na hitro polnjenje. Fotografije predstavljajo trojni modul - 48 + 8 + 13 mp in 5 MP izvlečna obrazna komora. Naprava je prejela številne uporabne načine za fotografiranje, podpira pa tudi snemanje videa 4K C 30 K / s. Vse na zelo vredni ravni.

  Poleg zgoraj omenjenega telefona, opremljen AMOLED zaslon 6,39 palca z ločljivostjo FHD+ in zaščito - Gorilla Glass 5. Tiskalni skener je nameščen v zaslon. V aparatu so vsi sodobni brezžični moduli, vključno z NFC. Priključkov za slušalke niso odstranili, model pa ima vse sodobne avdio protokole, zaradi česar je zelo zanimiv za ljubitelje glasbe. Vse to je začinjeno s čudovitim videzom, odličnimi zmogljivostmi in prijetno ceno za ta sklop.

  Prednosti:

  • Zmogljiva komora.
  • Visoka zmogljivost.
  • Odličen zaslon.
  • Prisotnost NFC.
  • Visoka avtonomija.

  Slabosti:

  • Vsi uporabniki ne morejo imeti radi zložljiv kamera.

  Čast 20

  • Procesor: Kirin 980, 8 jeder, do 2,6 GHz
  • Pomnilnik: 6/128 SL
  • ) Možnosti AI: kamere, zmogljivost, avtonomija

  Preverite ceno

  Čast [163 20 Ni edini pametni telefon, ki se sprošča na procesorju Kirin 980, ki je trenutno na vrhu Huaweija, vendar je zelo dostopen. V novem čipu je veliko namenjeno tehnologiji AI. Da ne bi šli v globino podrobnosti, je pomembno, da je treba omeniti - procesor je zmogljiv, optimiziran (zaradi AI in nove tehnologije za izračun aplikacije obremenitev aplikacije odprt zelo hitro), energetsko učinkovit (7 nm tehnični postopek) in popolnoma prilagojena delu s kamero. Zlasti predelava videa in fotografije se pojavi v spletnem načinu, kar bistveno poveča hitrost ustvarjanja slik in izboljša snemanje videa.

  Čast 20 je zanimiva naprava od točke Ogled železa (močan procesor, veliko pomnilnika, vse sodobne vmesnike, baterije 3750 mAh s hitro polnjenjem), videz (IPS FHD + prikaz z luknjo pod kamero, primer stekla + kovine) in cene. Toda najbolj zanimiv del je kamera. V tem primeru je proizvajalec namestil 32 MP obraza, ki omogoča pričakovane kakovostne fotografije. Na hrbtni strani pa 4 komore naenkrat - 48 MP (stabilizacija AI), 16 milijonov slikovnih pik (117 stopinj), 2 milijona pik (za Bokeh) in 2 milijona slikovnih pik (za streljanje makra z razdalje 4 cm). Ne da bi podrobno ustavil na vse funkcije, je treba opozoriti, da je zadnji modul za makro fotografijo izdelan bolj za ozemljitev, saj je glavni 48 megapiksk boljši s to nalogo.

  Prednosti:

  • Dober prikaz.
  • Priročen optični bralnik strani odtisa.
  • Visoka zmogljivost.
  • Dobra kamera.
  • Kvalitativni zvok.
  • Prisotnost NFC.

  Slabosti:

  • Vtičnica za slušalke.

  Asus Zenfone 6

  ​​ ​​
  • Procesor: Snapdragon 855, 8 jeder, do 2,8 GHz
  • spomin: 6/8 in 64 / \ t 128/256 SLO
  • Možnosti AI: kamere, produktivnosti, avtonomije

  preverjanja cene

  Vodilništvo iz Asus je na voljo na voljo nov Snapdragon 855 čipov z novim sistemom grozda jeder - 1 + 3 + 4, nevronski blok 4. generacije, podpore 5G omrežij, 3D senzorje. Na izhodu se pridobi močan procesor z nizko porabo energije, minimalno ogrevanje, številne zaščitne tehnologije za po meri in video in video obdelavo "ON". Vendar pa čipov ni edini razlog Zenfone 6 udaril na uvrstitev najboljših naprav z AI. V mnogih pogledih je to prispevalo k odlični kombinaciji parametrov in cen.

  Procesor je bil omenjen zgoraj, je vredno upoštevati le, da v skladu z izjavami proizvajalca nov nevronski blok hitreje 4-krat kot v neposrednih konkurentih Apple A12 Bionic in Kirin 980. Naprava je prejela zelo Visokokakovostni zaslon IPS 6, 4 palcev z majhnim rezom pod zvočnikom. Koristno območje je 92%, ločljivost FHD +. Matrica podpira HDR10. Gorilla steklo 6 je bila uporabljena za zaščito. Naprava ima odlične pomnilniške komplete, medtem ko je izbrana reža za pomnilniško kartico. Proizvajalec je dal vse možne vmesnike, ki ga pripomoček priključka za slušalke ni odvzel. Model ima močne stereo-govoreče s 5 magneti in inteligentnim ojačevalnikom. Mikrofoni so opremljeni s tehnologijo za zmanjšanje hrupa. Obstajajo podpora za tehnologijo Audiowizard za izboljšanje kakovosti zvoka.

  Telefon ima zmogljivo baterijo za 5000 mAh s hitrim polnjenjem. Hvala za njo, ohranja približno 24 ur, medtem ko gleda FHD video. Skener prstov, nameščen na zadnji plošči, je odklepanje na obraz. Kamera izgleda zanimivo. Podaljša se iz ohišja in se lahko zavrti, kar omogoča, da se uporabi in kot glavni, in kot čelna. Asus se ni preganjal nad velikim številom modulov in uporabnikom dal samo dve matriki. Prvi 48 MP iz Sony (stoji v Xiaomi MI9 in številnih drugih napravah), obstaja veliko o tem, in da se ne sme ponoviti le, da bi rekli, da ona izvleče popolnoma. Dodatni širokokotni modul 13 MP s kotom 125 stopinj, v realnem času lahko odstrani popačenje. Včasih se snemate, ko streljate ponoči, vendar ni kritično. Poleg tega je v aparatu na voljo laserski samodejni ostrenje. Video lahko odstranite v 4K. Na splošno je raven fotografije visoka, vendar še vedno ni najvišja.

  Prednosti:

  • Odlična zmogljivost.
  • Vsi sodobni vmesniki.
  • je priključek za slušalke.
  • Namenska reža za pomnilniško kartico.
  • Kakovostna prikaz kakovosti.
  • Originalna raztopina komore in visokokakovostno streljanje.
  • Zelo visoka avtonomija.

  Slabosti:

  • Ni pogrešano.